Comments: گزارشی از نشست سينمای ايران در فستيوال فيلم لندن

مهرماه سال پیش فیلمنامه فیلم کسی از گربه های ایرانی خبر ندارد را خواندم.همان موقع به بهمن قبادی اعتراض کردم که فیلم حقیقت شرایط ایران نیست.احساس می کردم بهمن هرچه بیشتر فضا را سیاه به تصویر می کشه تا نقش خودش به عنوان ناجی فیلم پررنگ تر بشه.ناراضی بودم از اینکه در سکانسی از فیلم مثل گوسفند در راهروهای خانه می دویدم و دوربین هم پشت سرم بود.از قبادی خواستم چهره ام به هیچ عنوان در فیلم نباشد...همین اتفاق زمینه دوستی من و بهمن را که به تازگی از رکسانا صابری جدا شده بود فراهم کرد.ما تصمیم به ازدواج داشتیم و من هشت ماه همسر بهمن بودم.تا اینکه رکسانا به زندان افتاد و معروف شد.بهمن همسر من بود ولی رکسانا را در رسانه ها نامزد خودش معرفی کرد به امید جلب توجه داوران کن و رسانه ها به فیلم.در حالیکه مطمئن بود به دلیل آزاد بودن رابطه مان من دم نخواهم زد.در فیلمش از وضعیت ایران انتقاد می کرد و در زندگیش از وضعیت بسته و سنتی ایران علیه من استفاده می کرد.بعد هم از ایران رفت به امید کار با بازیگران مشهور و شهرت بیشتر...از این اتفاقات ماهها گذشته و زخم های این تجربه بد در من در حال التیامند.چیزی که در مقاله شما برام مضحک بود حرفهای بهمن درباره پیرپسر بودنشه!حتما از نامه بهمن به کیارستمی اطلاع دارید.همان بهمن با حرکات نمایشی عوامفریبانه و دروغها و دوز و کلکهای عجیب غریب با معصوم ترین چهره دنیا! وقتی نامه بهمن را خواندم با خودم گفتم حداقل خوشحالم که دیگه در کنار مردی که چنین نامه احمقانه ای را نوشته نیستم...
manobahmanghobadi.blogfa.com من کتاب نوشتن با دوربین شما را خوانده ام.کتاب خوبی بود و لحن گلستان زیادی تند.همیشه تحت تاثیر رابطه عمیق فروغ و گلستان بودم و شاید جالب باشد که بدانید با ارتباط با بهمن به دنبال چنین رابطه ای بودم!حتی اوایل شعر هم برای بهمن می گفتم...خیلی زود از عالم خیالیم در اومدم و واقعیت سیاه بهمن قبادی را دیدم.چقدر ساده بودم...
.............

ليلی عزيز(که نمی دانم اسم واقعی تان هست يا نه) متاسفانه واقعيت کمتر با ايده آل های آدم جور در می آيد. شما تنها زنی نيستيد که در مورد همسر ايده آل تان اشتباه کرديد.
اين ها را نمی گويم که بخواهم ژست روانکاوانه برای شما بگيرم اما متاسفانه تجربه های دور و برم تا حد زيادی گواه اين ادعاست.
رابطه گلستان و فروغ، تصوير رمانتيک روشنفکری ايران است که هميشه در خيال خود آن را پر و بال داده است و بيشتر از اهميت واقعی آن بدان پرداخته است. به همين دليل من در گفتگويم با گلستان هرگز به اين سمت نرفتم و هرگز اين رابطه برای من جالب نبود.
در مورد رابطه شما با بهمن قبادی هم همين طور. واقعا نمی خواهم بدانم چه چيزی بين شما گذشت.
اين موضوع امری کاملا خصوصی است و به خود اجازه نمی دهم در اين مورد کنجکاوی کنم.
تنها چيزی که می توانم بگويم اين است که از آنچه که برايتان پيش آمده واقعا متاسفم.
- پرويز جاهد

Posted by lily at December 30, 2009 3:52 PM

با سلام
من و گروهی از دوستانم علاقمند هستیم که فیلم های ایرانی را که در حال حاضر در فستیوال لندن به نمایش گذاشته شده است ببینیم .
آیا این فیلم ها در سینما در لندن به نمایش گذاشته می شود و چطور می توانیم مطلع شویم
اگر ممکن است ما را مطلع نمائید.
با تشکر پوری
...........
پوری عزيز

اکران اين فيلم ها در سينماهای لندن بستگی به پخش کننده خارجی فيلم ها دارد و ممکن است مدت ها طول بکشد. بنابراين بهتر بود که ديدن آنها را در فستيوال از دست نمی داديد.
پرويز

Posted by پوری at October 28, 2009 11:00 AM
Post a comment

Remember personal info?