Comments: چگونه شاعر شدم؟ (پاسخ به مجلۀ «سپيد وسياه»، سال ١٣٤٦)*

درود بر استاد بزرگ شعر حجم.دکتر رویایی عزیز.
جناب استاد ،اینجانب در رشته ی زبان و ادبیات عشق د ردانشگاه شیراز در حال تحصیلم.در مقطع کارشناسی ارشد .و همین روزها پایان نامه ام به نام «شعر حجم در ادبیات معاصر فارسی» را دفاع خواهم کرد. متاسفانه تاکنون امکان ارتباط با شما را نداشتم .از اوضاع فیلتر در ایران که با خبرید! خوشحالم که امشب توانستم برای شما پیام بنویسم . امیدوارم که جوابی بنده نواز از شما دریافت کنم.
هرچند وادی حجم بسیار وسیع است و کسی نمیتواند ادعای احاطه بر آن را داشته باشد ،لیکن به مدد تلاش بسیار گوشه هایی از این وادی گسترده بر اینجانب نیز کشف شد و من سعی کرده ام با زبانی ساده شعر حجم را به ادب دوستان معرفی کنم.
این روزها پایان نامه ام را تحویل داده ام وامکان ویرایش ندارم اما دوست دارم در اولین فرصت رونوشتی از آن را برای شما ارسال کنم تا نقاط ضعفم را یاد آوری بفرمایید.چراکه همه ی تلاش من و امثال من برای معرفی حرف حقی است که جناب عالی زده اید. امید وارم سربلند بیرون آیم.این دفعه زیاد حرف زدم و بیش از این مزاحم نمیشوم .در صورت بذل لطف از طرف شما،دفعه های بعد چند تا شعر حجم را که سروده ام تقدیم خواهم کرد. جانها فدای مردم نیکو نهاد باد.با سپاس مجید فتحی از استهبان فارس

-بله دوست عزیز، بفرستید خوشحال خواهم شد

Posted by مجید فتحی at janvier 18, 2013 7:23 PM

This is a neat summary. Thanks for srhaing!

Posted by Dien at septembre 8, 2012 8:03 PM

I guess fdniing useful, reliable information on the internet isn't hopeless after all.

Posted by Ivana at septembre 8, 2012 12:29 AM

اگر باور کنیم که در حقیقت جهان امکان ِ کوچکی برای موقتی زیستن برای هر که ، که ما نیز از آن هاییم بساخته است بعضی ها که دکتر رویایی مشخصن از آن بعضی ها محسوب می شود به جدال با موقتی زیستن ، دیگران را نیز طولانی تر شاید شاید شاید اندیشه ورزیدن می آموزد .
چنین است که گاهی وقتی چیزی می خوانیم از کسانی چون رویایی به ناگاه در می یابیم که معنای ژرفا واقعن چه عمیق است ، چه تفاوت ِفاحشی دارد با نه در ژرف زیستن ، چه تلاشی می طلبد شاید شاید شاید کمی تغییر دادن اصول ِ مستحکم و بی رحم ِموقتی بودن را .

مهدی رودسری


Posted by مهدی رودسری at août 25, 2012 4:48 PM

هیچ کس هیچوقت نرسید.

Posted by مثلث at août 14, 2012 9:38 AM

متن بسیار زیبایی است بسیار خواندنی

Posted by رسول علی پور at août 13, 2012 6:14 AM

متن بسیار زیبایی است بسیار خواندی

Posted by رسول علی پور at août 11, 2012 8:01 PM

ba khanome azadeye nazanin be shedat movafegham.azade jan age mikhoni.bayad begam manam mese shoma boodam aval khejalat mikeshidam ba aghaye royai dar ertebat basham migoftam adami ba in hame savad va ba in shera chetor be man javab mide.ama royai nazanin tar az in harfas.rastesh bayad begam chan sale in weblog ro mikhonam.ama khanome azade harfaye shoma be delam neshast.hich shaeri mese royai tarafdare jan fada nadare.ba etminan migam in ro.cheghad emshab az in harfaye shoma enerji gereftam ba taasof fonte farsi nadashtam.shoma ke adabiyat khondid bebakhshid..royai aziz pedare mane va tamame zendegim az rahnamaihash bahre bordam.khosh halam ke shoma ham ezafe shodid be in hame dostdar.

Posted by kaveh at août 5, 2012 6:41 PM

در وقت فاصله
از ساحل تمدید می‌شوم
اما
شن آشیانه‌ی آرامی نیست

در وقت فاصله
سهم من
پرواز کوچکی است بر سطح شن

بر سطح شن
سهم من از آزادی تمدید می‌شود
مرگ مدید می‌شود آزادی.

این شعر برای شماست آقای رویایی عزیز. من ادبیات فارسی خوانده‌ام و پایان‌نامه‌ام درباره شما و شعر حجم بود. سال 85 دفاع کردم و از آن وقت تا حالا خیلی دلم خواسته با شما حرف بزنم ببینمتان و بگویم که چقدر ..... چند بار به این سایت سر زده‌ام اما چیزی ننوشته‌ام چون اصلا نمی‌دانم خودتان سایت را اداره می‌کنید یا نه، دلیل دیگرش این است که از شما خجالت می‌کشم و برایم سخت است در حضور شما بودن حتی در دنیای مجازی. با این همه اینبار می‌خواهم این پیام را برایتان بفرستم. با این آرزو که از شما پاسخی برسد تا من زیبا شوم.
با عشق و ارادت بسیار:آزاده

مرسی آزاده خانم
خوشحال می شوم شعرهای دیگرتان را هم بخوانم. ونیز نسخه ای از پایان نامه تان را اکر بفرستید.
با مهر : رویائی


Posted by آزاده میرشکاک at juillet 30, 2012 12:02 PM

یاشاسین رویایی عزیز.

Posted by خلیل غلامی at juillet 23, 2012 7:16 AM
Post a comment

Remember personal info?