Comments: زن، هواپيما و سينما

سلام
خسته نباشيد
من رشته كامپيوتر دارم ميخونم و ميخام يك پروژه كه معلم من بم داد ميخوام كامل كنم اون هم درباره اينكه بايد يك فيلمنامه به زبان انگليسي به كلاس بياوريم اگه ممكن هست براي من بفرستيد
ممنون.

Posted by taregh at February 17, 2005 7:09 PM

حسام عزيز،
در اين فيلم هم اسکورسيسی نگاه انتقادی اش را نسبت به جامعه آمريکا دارد و مناسبات درونی هاليوود را تا حدی نشان می دهد. به علاوه همه فيلمسازان به نوعی نسبت به گذشته سينما نوستالژی دارند، برادران کوهن، تارانتينو، ويم وندرس هرکدام به نوعی جلوه هائی از گدشته سينما را در کارهايشان می بينيم و اين از قدر و منزلت اسکورسيسی نمی کاهد.

Posted by پرويز at February 10, 2005 12:21 AM

در مطلبی از سعید مستغاثی خواندم که بالاخره اسکورسیزی هم در این فیلم به هالیوود باج می دهد و آنرا شکوهمند تصویر می کند. اسکورسیزی که همیشه دیدگاه انتقادی نسبت به جامعه و فرهنگ امریکا داشت و خودش را نه عضوی از این جامعه بلکه یک مهاجر می دانست اینجا دیگر آن چهره منتقد را ندارد و نوستالژی سازی می کند. نمی دانم شما این جنبه را در فیلم دیدید یا نه.

Posted by حسام at February 3, 2005 12:27 PM

بهرام عزيز،

ممنون از اينکه يادم بودی. من متاسفانه مدتی است از ايران دورم و فيلم ها وسريال های جديد ايرانی را نديده ام. بنابراين نمی توانم در مورد کارهای پليسی آقای فرهنگ داوری کنم. موفق باشيد.

Posted by جاهد at January 25, 2005 5:12 PM

سلام استاد من حدود 7 سال پيش در رسام هنر نزدشما مقداري فيلمسازي فرا گرفتم يعني در واقع هر چه سينما ميدانم از شما ياد گرفتم استاد يك خواهشي از شما داشتم ميخواستم ببينم وقتي اقاي داريوش فرهنگ اصلا و به هيچ عنوان توانائي ساخت فيلم يا سريال پليسي را ندارد و هر چه تا به امروز ساخته به نظر من مظحكه اي بيش نبوده چرا انقدر اصرار به كار در ژانر پليسي دارد ؟

Posted by بهرام at January 22, 2005 2:19 PM