Comments: از سينماتک پاريس تا کانون فيلم تهران

جناب آقای جاهد
سلام. پیگیرانه کارهایتان را دنبال می کنم. فکر می کنم ارزشی که گفتگوی شما با آقای گلستان و مرحوم غفاری داشته، سال های بعد به تدریج روشن شود...

Posted by ماکان at January 9, 2007 9:33 PM

درود آقای جاهد عزیز
واقعا لذت بردم . لذتی به اندازه لذت خواندن کتاب گفتگو با دوربین . هرگز فکر نمی کردم فرخ غفاری تا این حد با سواد و هنرمند باشد. البته از کم سوادی من بود . باز هم متشکر و امیدوارم هرچه زودتر متن کامل این مصاحبه ها چاپ شود . در همین چند خط به بسیاری از سوال هایی که در ذهنم بود پاسخ داده شد . به علت اینکه من تا حدودی عقاید چپگرایانه دارم ، این سوال برایم وجود داشت که مرز ایدئولوژی و هنر تا چه حد است و کجاست که آقای غفاری به درستی پاسخ داد. باز هم دستتان درد نکند. واقعا کار باارزشی انجام داده اید.
راجع به بزرگداشت بیضایی هم گفته بودید . که درست هست ، تا حدود زیادی درگیر احساسات گرایی بودم و خیلی جاها از وقایع نگاری منحرف شده ام ، که دلیلش اول علاقه ام به بیضایی است و دوم اینکه بنده اصولا گزارشگر نیستم و به قول جواد مجابی " هنرمند که از روی معیشت برود سراغ روزنامه نگاری ، هم به روزنامه نگاری گند میزند و هم به هنر " که البته من از روی معیشت نرفتم ولی شرایط به گونه ای شد که مطلب را نوشتم.
ایران آمدید خبر کنید ، خدمت برسم ، خوشحال می شوم فیلمهای کوتاه و مستندم را نشانتان بدهم .
ببخشید ، زیاده از حد سخن گفتم.
با تشکر
انوشیروان مسعودی

Posted by انوشبروان at January 9, 2007 8:28 AM
Post a comment

Remember personal info?